Dotace poskytované z rozpočtu obce

Obec Březník poskytovala a poskytuje podporu všem spolkům majícím sídlo a působícím v obci Březník. Pro zajištění transparentnosti tohoto postupu se rozhodla přijmout pravidla pro poskytování těchto dotací tak, aby byla v souladu s příslušnou legislativou.

Poskytování dotací obcí Březník se řídí obecně závaznými právními předpisy zejména:

• zákonem č. 128/2000 Sb., o obcích, ve znění pozdějších předpisů,
  • zákonem č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění pozdějších předpisů,
  • zákonem č. 320/2001 Sb., o finanční kontrole ve veřejné správě, ve znění pozdějších předpisů,

Dotace, tj. peněžní prostředky poskytnuté z rozpočtu obce, se mohou poskytovat na účel určený obcí Březník a to jako:

• Programová dotace – v dotačním programu vyhlášeném obcí pro dané dotační období
  • Individuální dotace – na účel, z důvodů zvláštního zřetele vhodného, určený žadatelem v žádosti o individuální dotaci, a to zejména pro okruh projektů, které nejsou v předmětném období podporovány žádným z vyhlášených dotačních programů.
  • Na základě zvláštního zákona

Žadatelem mohou být právnické i fyzické osoby se sídlem v obci Březník, které mají k datu podání žádosti vyrovnány všechny splatné závazky vůči obci.

Pravidla pro poskytování dotací z rozpočtu obce Březník

836.pdf

Formulář žádosti

Vyuctovani_dotace r. 2018.doc
Typ souboru: DOC dokument, Velikost: 111 kB

Formulář vyúčtování

Vyuctovani_dotace r. 2018 (1).doc
Typ souboru: DOC dokument, Velikost: 46,5 kB

Úřad

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.